Kil Maskesi Hakkında Detaylı Bilgiler

Kil Maskesi Hakkında Detaylı Bilgiler

Son yıllarda pek çok ünlü markanın kataloglarına katlıkları ve çok yüksek fiyatlarda ürünler olarak piyasaya sundukları ürün hiç şüphesiz ki kil maskeleridir. Kil maskesi aslında kilin su ile seyreltilmiş halidir. Yani katı olarak alınan kilin içine krem kıvamına gelinceye dek yavaş yavaş su konulur ve kil maskesi elde edilir. Elde edilen bu maske ciltte doku yenilenmesi, yağ eşitlenmesi, gözeneklerin temizliği ve sıkılaşması, akne ve sivilcelerin tedavisi gibi pek çok alanda kullanılabilir.

Evde Kil Maskesi Hazırlamak Mümkün Müdür?

Evde kil maskesi hazırlamak hem pratik hem de satın almaya göre oldukça uzun bir yöntemdir. Dikkat edilmesi gereken en önemli husus gerçek kil bulabilmektir. Artan talep sonrası piyasada pek çok zararlı madde kil olarak satılmakta ve insanlar dolandırılmaktadır. Alınan kilin açık yeşil veya beyaz olması, diğer ürünlere göre daha orijinal olduğunu gösterir. Alınan kil ciltteki ufacık bir yüzeyde denenmeli ve alerjen yapıp yapmadığı test edilmelidir.

Kuru cilde sahip kişiler için kil maskesi hazırlanırken özellikle yeşil kil kullanılıyorsa, maskenin içine mutlaka nemlendirici bir yağ koymak gerekir. Bu yağ zeytinyağı, badem yağı veya susam yağı olabilir. Ayrıca lavanta yağı eklenerek hoş kokulu bir maske yapılabilir.

Kil Maskesi Çeşitleri Nelerdir?

Kil maskeleri cilt tipine ve istenilen tedaviye göre çeşitlilik göstermektedir. Beyaz kil ve yeşil kil en çok tercih edilen kil çeşitleri olmasına rağmen bu killer ile maske hazırlarken kullanılan diğer malzemeler çok önemlidir. Kili seyreltirken mutlaka kaliteli su kullanılmalı, klorlü su kullanılmamalıdır. Akne ve sivilce problemleri olanlar için kil maskesine bir yemek kaşığı vodka veya bir tatlı kaşığı aloe vera özü eklenebilir. Kuru cilt tipine sahip insanlar ise kil maskelerini su yerine süt ile seyreltebilirler.

CATEGORIES
Share This

COMMENTS

Wordpress (0)