Goji Berry Hakkında Bilgiler

0
155
Okuma

Goji Berry Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Dünya’da Goji Berry adıyla bilindiği gibi Wolf Berry diye bilinen bu meyve ülkemizde pek bilinmemektedir. Goji Berry meyvesinin Türkçesi kurt üzümü olup, dukan diyeti ile tanınmaya başlamıştır. Goji beri meyvesi besin değeri olarak çok yüksek bir meyvedir. Antioksidan olarak da çok güçlü olan bu meyve tıp alanında da kullanılıyor. Özellikle Çin bu meyveyi tıpta bir çare olarak görüyor. Goji Berry meyvesi çalı meyvesidir. Çalı üzerinde yetişir ve bir çilek gibi yumuşaktır. Böbrek ve karaciğeri temi0zlediği için özellikle ikisi üzerinde tedavi amaçlı kullanılılır.

Goji Berry Ne İşe Yarar?

  • Goji Berry böbrek ve karaciğeri temizlediği gibi kan basıncını düşürür.
  • Kan hücrelerini yeniler, kanı temizler. Goji Berry meyvesi enerji verir ve dayanıklılığı arttırır. Egzersiz yaparken vücudun enerjisini arttırır.
  • Hipofiz bezinden salgılanan büyüme hormonu salımınının artmasını sağlar.
  • Gençlik hormonunu salgılar ve arttırır. Goji Berry muhteşem bir meyvedir. Kan şekerini dengeler, kolesterolünüzü sağlıklı seviyelere ulaştırır. Cinsel gü0cü arttırır. Rahatlıkla kilo vermenizi sağlar. Baş ağrılarını hafifletir ve rahatlıkla uyku uyumanızı sağlar.
  • Uyku düzeninizi sağlayamıyorsanız bu meyve birçok şeye yaradığı gibi bu problemi de ortadan kaldırır. Vücudun Hastalıklara Karşı Direncini Arttırır.
  • Görme Bozukluklarına İyi Gelir.
  • Goji Berry meyvesi birçok hastalığa karşı sağlıklı bir tedavi yöntemi olarak kullanılabilir. Sindirimi kolaylaştırır, anksiyete ve depresyonu hafifletir, kuru öksürüğü İyileştirir, unutkanlığı giderir, böbrek sağlığınıza iyi gelir. Baştan ayağa kadar birçok rahatsızlığınıza iyi gelecek bu meyveyi sürekli olarak kullanmalısınız.

Devamı -> Goji Berry

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here