Mide Ağrısının Nedenleri

Mide Ağrısının Nedenleri

Mide ağrılar, çeşitli gruplara ayrılmaktadır, hafif ağrılar, orta şiddetli ağrılar ve sürekli olan ağrılar diye sınıflandırmaktadır. Mide ağrılar birçok sebebi olmaktadır. En genel sıralama gaz sonucu oluşan, şişkinlik, ağır yemeklerden sonra gelen ve bazı kalıtsal hastalıklardan oluşan hastalıklarda midenin ağrımasına neden olur. Konuyu detaylı incelediğimizde mide ki başlıca ağrılar şunlardır.
Sindirememe sonucunda oluşan ağrılar kişinin yedikleri yemekleri sindirememesi sonucunda oluşan şiddetli ağrılar.

Gaz sonucu oluşan mide de ki kramplar ve bu krampların sonuncunda oluşan ağrılar.
Olduğunda fazla yemek yemek ve hızlı tüketilen besinlerin midenin için de ki sindirim aşamasında zorlanması ve zorlanma sonucunda oluşan ağrılar. Günlük iş hayatın, çevresel faktörlerin getirdiği streste dolayı oluşan mide ağrıları bu ağrılar da oldukça şiddetli olmakta ve tedavisi kişinin stresi yenmesi ve stresten en az hasarla yaşamayı öğrenmesidir.

Enfeksiyonlar, bakteriler vücuda girdiğinde doğal olarak sindirim sistemine zarar vermekte bu da ishal ve kusma ile kendini göstermektedir. Kabızlık her üç kişide ikisin de görülen kabızlık kişinin sindirim sistemiyle alakalı olup midenin ağrılı bir dönem geçirmesine neden olmaktadır. Kilolar, eğer kişinin fazla kilosu varsa mide ağrıları orta şiddete olup ve sık sık tekrar eden bir sorun olmaktadır. İntihap, intihap mide ağrılarının önemli sebeplerin de biridir, mide hem bağırsak hem mide ağrılarının tetikleyicisidir. Mide ağrılarının birçok sebebi vardır eğer sizde mide ağrıların da şikayetçiyseniz, yağlı yemekler, hamur işleri, tatlılar ve tuzdan uzak durun yemekler de fazla baharat kullanmayın ve bitkisel çaylar için sebze ve meyve bolca tüketin. Günlük su ihtiyacınızı karşılayın. Hareketsiz durmayın, stresten uzak duran .

CATEGORIES
TAGS
Share This

COMMENTS

Wordpress (0)