Pilatesin Faydaları Nelerdir ?

0
775
Okuma

Pilates kelimesini ilk duyduğumuzda spor, ideal kilo ya oluşmak için bir yol aklımıza gelmektedir aslın da pilates bunun birlikte en önemli yararı bedeni ruhen ve fiziken dinlendiren stresi alan kişiyi daha sağlıklı düşünmesini sağlar. Pilates son yıllarda Türkiye de adını duyurmuş bir spor olarak bilinmek aslında piletesin 100 yıldan fazla bir geçmişi vardır ama ülkemizde son yıllarda popüler olmuştur. Şimdi bu çok bilinmeyen hem ruhen hem de fiziken yararları olan pilatesin faydalarının neler olduğunu öğrenelim.

Kan dolaşımını hızlandırır, sindirime yardımcı olur, sindirim sisteminin düzenli çalışmasını sağlar. Vücudu sıklaştır, yaşlanmaya karşı savaş açar, cilt üzerin de olumlu etki bırakır. Yağ yakıcı görevini mükemmel sonuçlandırır. Duruşunuzu düzeltir, daha dik ve fit görünüş sağlar. Kasları güçlendirir. Kemikleri kuvvetlendir, kemik yapısında oluşan hasarlardan korur. Kemikler direnç sağlar. Anne adayları için oldukça yarar sağlar hem anne karnın da ki bebeğe hem annenin fazla kilo almasını önler ve rahat bir doğuma hazırlar ama anne adaylarının pilates yapmadan uzman önerisi ve uzmanla birlikte pilates yapmasını önerilmektedir.

Düşünme gücünü ve sağlıklı karar vermeyi sağlar pilates yaptığınız zaman diliminde beyin fonksiyonları olumlu sinyaller alır ve daha sağlıklı düşünmeyi sağlar. Bel, omurga, sırt ağrıları, kas ağrılarını giderir. Düzenli yapıldığın da kalp damar sorunları için önemli aşamalar kat eder. Kalça, basen ve göbekteki fazlalıkların gitmesini sağlar. Bayanlar ve beyler pilatesi hayatınıza alın hem spor hem de zihinsel sağlığınız için sağlıklı günler dilerim

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here