Neden Kilo Veremiyorum?

Neden Kilo Veremiyorum?

Kilo vermeye çalışmak başta bayanlar olmak üzere artık günümüzde erkeklerin de ortak sorunu haline gelmeye başladı. Kilo vermek isteyen kişiler birçok diyet çeşidini uygulasalar bile ya istedikleri kiloya ulaşamamakta ya da kilo verseler bile diyeti bırakmalarının ardından kısa bir zaman sonra hemen eski kilolarını hatta daha fazla kiloyu geri almaya başlıyorlar. Siz de bu sorunlardan artık bir an önce kurtulmaya çalışıyorsanız ve neden kilo veremiyorum, şeklinde soruları kendinize soruyorsanız mutlaka aşağıdaki önerilerimize dikkat etmeniz gerekiyor.

Kilo Verememe Sebepleri Nelerdir

  • Yeterli Kalsiyum Almıyorsunuz

Kilo vermek istediğinizde sürekli hafif ve diyet içecekleri tüketiyorsunuz. Peynirlerden uzaklaşmaya, süt içmemeye başlıyorsunuz. Oysa yumurta, süt, peynir gibi süt ürünleri daha fazla tüketmeye başlarsanız; kalsiyum oranınız artar. Böylece sağlıklı kilo vermeye başlarsınız.

  • Yeterli Çorba İçmiyorsunuz

Çorba bir diyet için vazgeçilmemesi gereken gıda ürünleri arasında yerini korumaktadır. İçerisinde yer alan vitaminler, sebzeler ya da baklagiller neticesinde vücudunuzun direncini koruyarak zayıflarken bir yandan da vücudunuzun yenik düşmesine engel olursunuz.

  • Yeterli Su Tüketmiyorsunuz

Su tüketimi bir diyette en önemli maddelerden bir tanesidir. Birçok uzman doktor her ne kadar kişilere su içmesini söylese bile; ne yazık ki çoğu diyet yapan bu uyarıyı yapamıyor. Günlük 2 litreden az olmayacak şekilde su tüketimi yaparsanız, vücudunuzdaki ödemlerin atılmasına, yağlarınızın kırılarak erimesine yardım edersiniz.

CATEGORIES
Share This

COMMENTS

Wordpress (0)