Soğan Faydaları Nelerdir ?

Soğan Faydaları Nelerdir ?

Yemeklerde, salâtalarda, birçok hastalığının tedavisinde en çok kullanılan sebzedir. Soğan eski çağlardan beri birçok hastalık için Tedavi amaçlı kullanılan ve yemeklere verdiği tatla birlikte mutfakların baş tacıdır. A, B, C vitaminiyle birlikte kalsiyum, potasyum, magnezyumu ve daha birçok minareli kendisin de barındırmaktadır. Soğanın faydalarına geçelim şimdi ve yemeklerimize verdiği tat ile birlikte birçok sağlık sorunun tedavisi için yararlarını öğrenelim.

Tansiyon düzenleyicidir hem yüksek tansiyon hem de düşük tansiyon için yararlıdır. Tansiyonun düzende olmasını sağlar. Özellikle sonbahar ve kış hastalıkların tedavisin de eski de beri kullanılmakta, nezle, grip, vücut direnci, baş ağrısı, burun akıntısı, öksürüğü alır, ateş düşürücüdür. Balgamı söktürür akciğeri temizleme görevi vardır. Bedensel yorgunluğu alır ve zihinsel yorgunluk, havzayı güçlendir. kalp damar hastalıkların tedavisin de kullanılır. Böbrekler için böbreklerdeki ağrıları giderir ve böbrek kumların dışarıya atılmasını sağlar.

Özellikle soğanı kaynatın ve sabah suyunu için mükemmel şifa verir. Mikrop öldürücü ve intihabı alır oluşan yaralar, üzerine soğan koyarsanız hem mikrobu alır hem de yarada ki intihabı alır yaraların hızla iyileşmesini sağlar. Soğanın suyu iyi diyet sağlar sabah aç karınla soğanı kaynatın ve suyunda günde yarım çay bardağı için bunu iki hafta boyunca devam ettiğiniz takdirde diyetle birlikte hızla ve sağlıklı kilo vermiş olursunuz. Kanı temizler, kan dolaşımını sağlar. Kemikleri korur ve kemik ağrılarını ortadan kaldırır. Cilt güzelliği için oldukça iyi sonuçlar verir. Cildin yenilenmesini, kırışıkları ve saç ve saç derisinde de iyi sonuçlar vermektedir. hem soğanın kurusunu hem yeşil olanı bolca tüketin.

CATEGORIES
TAGS
Share This

COMMENTS

Wordpress (0)