Bayan Örgü Eldiven Modelleri

Bayan Örgü Eldiven Modelleri

Kış ayları için herkes kendince bir takım hazırlıklar yapar. Dolaplara yeni giysiler ayakkabılar eklenir, kışlık mutfak hazırlıkları tamamlanır. Mantolar pardesüler kabanlar hazırlanır. Bütün bunların yanı sıra birde en hassas olan baş ayak ve elleri korumak için de kışlıklar hazır hale getirilir. Örgü bereler, örme çorap ve patikler ve özellikle soğuk kış aylarının vazgeçilmezi olan örme eldivenler mutlaka hazırlanır.

Geçmişten günümüze her konu da olduğu gibi bu konuda da bir takım farklılıklar var tabi ki. Örme eldiven modelleri eskiden sadece elleri koruyabilsin soğuktan diye yapıldığından çok daha sade olurdu. Fakat şimdi artık soğuktan koruma amacının dışına çıkmış ve daha dekoratif bir hal almış durumda. Hem şık olması hem farklı olması ön planda. Hal böyle olunca asıl işlevinin dışında modelleri önemli hale geliyor. Bu sezon örme eldiven modellerine baktığımızda göze ilk çarpan parmaksız modeller. Çok şık olmasına karşın çok koruyucu olmadığı kesin.

Fakat ne var ki gerek rengarenk, gerekse farklı motiflerle işlenerek örülmüş bu eldivenler şıklığı ile cezbediyor. Çeşitli hayvan figürleri ile daha da sevimli hale getirilebilen bu modeller özellikle çok sert kışlar yaşamayan yerlerde gençlerin tercihi. Bunun yanı sıra tüylü iplerle örülen eldivenlerde hanımların en çok tercih ettikleri modellerden. Özellikle klasik giyim tarzına sahip hanımlar için o bol tüylü eldivenler hem şıklıklarını ve zarafetlerini tamamlıyor, hem de ellerini soğuktan koruyor. Eskiye nazaran bilekte biten eldivenler değil de daha uzun kolların da bir bölümünü saran örme eldivenlerin çok daha fazla tercih edildiğini söylememiz mümkün.

CATEGORIES
TAGS
Share This

COMMENTS

Wordpress (0)