Bayan Kısa Saç Modelleri

Bayan Kısa Saç Modelleri

Kısa saç modellerini tercih eden bayan özgüveni yüksek kişiler olduğu bilinmektedir. Kısa saç modellerinde seçenekler uzun saç modellerinden çok daha fazladır. Çünkü çok çeşitli katlar atılabilir ve perçemlerin kısalığı değiştirilebilir.

Kısa saç modelleri rahatına düşkün bayanlar için iyi bir seçenek çünkü saçlar kolaylıkla yıkanır ve kurutulabilir. Ahenkli dalgalar oluşturulabilir katlı bir saç modelinde kısa saçlarda kabartılar daha yoğun fark edilir. Açık tenli bir bayanda bakır ya da platin sarısı renge boyanmış küt bir saç kesimi havalı bir görüntü oluşturur. Bu saç modeline değişik perçemler ile hareket katılabilir. Kısa saç modellerinde başın en tepe noktasından boyun bölgesine doğru çok katlı modeller özellikle ince telli saçlar için kullanılmalıdır. Bu şekilde hacimli daha bir görüntü oluşturulabilir. İnce telli saçlarda ön tarafta bulunan perçemlerle bir çok model denenebilir, bir jöle ile bile farklı biçimlerde hareketler katılabilir.

Kalın telli saçlar ise başın ön kısımlarında bulunan saçların gerisinden daha uzun olduğu arka taraftaki saçların daha kısa ve kabarmanın önlendiği bir kesim her dışarı çıktığında rahatça hazırlayıp şekil verebileceği bir modeldir. Kabarık saçlar için kısa kesimler önerilmemekte fakat düzenli kesimlerle kabarma önlenerek güzel kısa saç modelleri oluşturulabilir. Kıvırcık saçlar da buklelerin belirgin olacağı yıpranmanın önlenmesi için saçın uç kısmının daha kalın bırakıldığı kesimler yapılabilir. Kısa saç modelleriyle bazı küçük dokunuşlarla dağınık topuz bile oluşturulabilir bu daha çok kalın saçların düz kesimli olanlarında yapılabilir. Birkaç tel tokayla saçlar küçük küçük on on beş tane topuzlar yapılıp farklı bir model oluşturulabilir.

CATEGORIES
TAGS
Share This

COMMENTS

Wordpress (0)