Bayan Küt Saç Modelleri

0
3.114
Okuma

Bayanları modern ve etkileyici bir görüntüye kavuşturan küt saçlar, hiçbir zaman modası geçmeyecek modellerdendir. Küt saçlar, ünlüler tarafından sıkça tercih edilmesinin yanı sıra her yaş grubuna hitap edebilmesiyle favori saç kesimleri arasında yer almaktadır. Ayrıca küt saç kesiminde model seçeneği inanılmaz derecede fazladır.

Kolay şekil alması, her ortama uyum sağlayabilmesi küt saç modellerinin avantajlarındandır. Optik olarak öne çıkarmak istediği ya da saklamak istediği yüz bölgelerini iyi bilen bir kuaför sayesinde, her çeşit yüz şekline sahip olan bayanlar, rahatlıkla küt saç kesimi yaptırabilirler. Yüz şeklinizi ve güzel gözlerinizi doğru saç kesimiyle daha da vurgulayabilirsiniz.

Yüz şeklinin dışında boyun bölgesi, kafa şekli ve saç yapısı da küt saç kesimi yapılırken dikkat edilmesi gereken unsurlardandır. Eğer boynunuz kısa ise küt saç, boynunuzu daha uzun gösterecektir. İnce telli veya seyrek saçlara sahipseniz saçınızın aynı uzunlukta olduğu modelleri tercih etmeniz daha mantıklıdır. Kulak hizasındaki basamaklı kesimler ise saçlarınızın hacimli gözükmesini sağlayacaktır.Kafanızın arka kısmı yuvarlak değilse çok kısa küt kesimlerden kaçınmanızda fayda vardır.

Saçların şekli bayanların ruh haline göre farklılık göstermektedir. Küt saç modellerinde, istediğiniz stilin etkisi diğer saç modellerinden çok daha fazla ortaya çıkmaktadır. İster jöle, krem veya spreyle sıkıca arkaya doğru tarayarak, isterseniz de maşa veya fön ile şekil vererek kullanabilmeniz mümkündür. Ayrıca kakül veya perçem kesimiyle de küt saçlarınızı trend bir görüntüye kavuşturabilirsiniz. Eğer saçlarınızı düz kullanacaksanız, çeşitli renk oyunlarıyla saçlarınızı daha hareketli ve hacimli bir görüntüye kavuşturabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here