Uzun Ombre Saçlarla Gözde Olun

Uzun Ombre Saçlarla Gözde Olun

Saçlar, kadınların daima tamamlayıcı unsurları olmuştur. Önemli bir davete katılırken kıyafet kadar kıyafete uygun saçlar da çok önemlidir. Sizler de şimdiki saçlarınızdan sıkıldınız ve yeni tarzlar arıyorsanız ombre saç modeli tam size göre bir model olabilir.

Ombre saç modeli, asıl saç rengine sadık kalınarak sadece uçların açılması ile elde edilir. Hemen hemen her renk ve her tür saça uygulanabilen bu model, görünüşünüze yenilik ve zariflik katacaktır. Ombre saç modeli, ilk olarak sarı saçlarda uygulanmaya başlanmıştır. Sarı saçlara uygulanması daha kolay olan bu yöntem daha sonraları yaygınlaşarak koyu saçlara da uygulanmıştır. Araştırmalara göre ombre saç modeli, kadınların yüz ifadelerinde yumuşamaya yardımcı olmuştur.

Ombre saç modelinin en iyi yanlarından biri ise saçta köklü bir değişiklik yaşatmamasıdır.

Saçlarda yapılan bazı değişiklikler oldukça köklü olabiliyor ve geri dönüşü olmayan görüntülere sebebiyet verebiliyor. Oysa ombre saç modeli, sadece saç uçlarının birazcık açılması ile elde edilen bir modeldir. Modeli beğenmediğiniz takdirde geri dönüşümü mümkün ve kolaydır. Ombre saç modelini uyguladığınız saçlarınıza balyaj ve krepe balyaj uygulaması yaparak saç uçlarını isteğinize göre koyultabilir, eski saç uçlarınıza ya da eskisinden daha koyu saç uçlarına kavuşabilirsiniz. Ombre, saç diplerinin rengine bağlı olarak karamel, bakır ve küllü sarı tonlarında uygulanıyor. Kişinin isteği ve farklı saç renklerine göre, yine o saç rengine yakın tonlarda renkler üzerinde çalışılabilir.

2014 yılının en çok uygulanan saç modeli olan ombre saç modelinin değişik versiyonlarını ilerleyen yıllarda da göreceğiz. Bu saç modelinin çok tercih edilmesinin bir diğer sebebi ise dış görünümü oldukça gençleştirmesidir. Özellikle açık ve sarı saçlı bayanların dış görünümünde ciddi değişiklikler yaratan bu saç modeli bir çok ünlü tarafından da uygulanıyor.

CATEGORIES
TAGS
Share This

COMMENTS

Wordpress (1)
  • comment-avatar
    Aylin Uçan 9 yıl

    açıkcası ben bu tür saçları beğenmiyorum ama erkeklerin en beğendiği saç stilleri arasında, zaten bu modeller her ten rengine uygun değil.