Bebek Odası Dekorasyonu İncelikleri

0
2.323
Okuma

Bir ailenin en küçük bireyleri, mutluluğumuzun yegane mimarları bebeklerdir. Peki bebek odası dekorasyonu nasıl olmalıdır ? Bebek odası tasarımı için bir çok detay düşünülmelidir. Sadece hoş bir görüntü için değil, ayrıca bebeklerimizin sağlığı içinde bu küçük detaylar çok önemlidir.

Bebek odası dekorasyonu yaparken, zeminden, duvar boyasına, halı seçiminden, mobilyalara kadar herşey ince ince düşünülerek yapılmalıdır. Hatta odanın seçimi bile çok önemlidir.

Öncelikle oda seçiminden başlayacak olursak, evimizin güneşi en çok gören odası mümkünse tercih edilmeli, ayrıca ebeveyn odasına yakın olması da yine seçim için uygun odanın belirlenmesinde etkili olmalıdır.

Bebek odası seçimini yaptıktan sonra dekorasyon için fikirlerimizi ortaya koyalım. Bebek odası dekorasyonu için en önemli unsurlardan birisi halıdır. Halılar toz kaldırmayan, kir tutmayan ve kısa tüylü halılardan seçilmeli, gerekirse makinede yıkanabilen halılar seçilmelidir. Çünkü bakterilerin en çok sevdiği yer halılardır.

Bebek odası dekorasyonu için önemli bir konuda duvar renginin seçilmesidir. Bunun içinde güneş ışığını yansıtmayacak, bebeğin gözünü yormayacak renkler tercih edilmeli, pastel tonlar lila, toz pembe, eflatunun renkleri tercih edilebilir. Kesinlikle beyaz tavsiye edilmez. Çünkü beyaz güneş ışığını çok net yansıtan bir renktir.

Bebek odası dekorasyonu için bir başka vazgeçilmez de mobilyalardır. Genellikle mağazalarda ağır, hantal ve çok abartılı süslemelerden oluşan ürünler vardır. Bunlardan kaçınmanızı daha çok anne-bebek odası olacak şeklinde mobilyaları tek tek seçerek farklı yerlerden alarak kullanmanızı tavsiye ederiz. Çünkü bebek odası annenin kullanımı içindir. Bebeğin rahatlığı kadar annenin de bu odada rahat hareket etmesi ve mobilyaları rahat kullanabilmesi gerekir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here