Vücudunuza Göre Kış Aylarında Manto Seçimi

1
1.575
Okuma

Kış mevsimi, bayanların, diğer mevsimlerde yarattığı kombinlerden çok farklı olarak yeni kombinler yarattığı ve o kombinleri daha değişik aksesuarlarla süslediği bir mevsimdir. Kış mevsiminde yaratılacak kombinlerin en önemli parçalarından biri olan mont ve kabanların seçiminde vücut yapınıza dikkat etmelisiniz. Bu yazımızda sizlere vücudunuza göre kış mevsiminde nasıl kombinler yaratmanız gerektiği hakkında fikirler vereceğiz.

Eğer büyük göğüslü bir yapıya sahipseniz, manto ve kaban seçiminde önden fermuarlı modelleri seçmeniz daha doğru olur. Büyük göğüslü iseniz düğmeli mantolardan uzak durmanızda fayda var. Çünkü düğmeli mantolar, göğüs bölümünü olduğundan daha büyük gösterir. Mont ve kaban üzerinde ki süslerin, dikkatleri göğüs kısmından farklı yerlere çekmesine dikkat edin.

Eğer kısa boylu ve minyon bir yapınız varsa kısa manto veya kısa kaban seçmenizi öneririz. Çünkü bu tercihler ile bacak boyunu daha uzun gösterebilirsiniz. Özellikle ince yapılı mantoların dizin üzerinde biten modellerini tercih ederseniz kış için oldukça şık ve zarif bir tercih yapmış olursunuz.

Büyük beden giyenler hem zarif hem de rahat bir seçenek olarak geniş kesim mantoları tercih edebilir. Bu tür mantolar kişinin hem istemediği fazlalıklarını kamufle eder, hem de kış için daha şık kombinler yaratmasında daha yardımcı olur. Büyük beden giyen bayanlar için pelerin manto modelleri de önerilir.

Kıvrımlı olmayan bir vücut yapısına sahipseniz, kemerli kabanları ya da trençkotları tercih edebilirsiniz. Büyük yakalı mont ve kaban modelleri de kış için rahat bir kullanım sağlar.

Kum saati şeklinde bir vücut yapınız varsa kadınsılığınızı en öne çıkaracak mont modelleri belden oturtmalı modeller olacaktır. Belden oturtmalı zarif bir manto seçiminiz, kış için kendinizi daha rahat ifade edecek kombinler oluşturmanıza yardımcı olur. Buna alternatif olarak koza şeklinde ki mantoları da tercih edebilirsiniz.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here