Yaz Aylarına Formda Girmek için Yapılması Gerekenler

0
1.028
Okuma

Yaz Aylarına Formda Girmek için Yapılması Gerekenler

Kış ayında hemen her bayanın mütemadiyen şikâyet ettiği konu hareketsizlik ve yeme dolayısıyla geri alınan kilolardır. Bu döngü kışın alınan kiloların yaza doğru verilmeye çalışılması basamağı ile devam eder. Bahar ayları kilo verebilmek için en ideal zamandır ama bahar yorgunluğu, depresyon derken bayanlar bu zamanlarda kilo vermeye odaklanamayabilir. Bu nedenle ilk etapta başarmak istediğinizi net bir şekilde belirlemeli ve kararlı olmalısınız.

Sağlıklı Beslenme Biçimi

Yaza az bir zaman kaldı diye kendinizi sıkıntıya sokup asla şok diyetlere yönelmemelisiniz. Beslenmenize dikkat ederek de çok kolay bir şekilde kilo verebilirsiniz. Sebze ve meyvelerin bollaştığı bahar aylarında alternatifler olarak şanslı durumdasınız. Protein, C vitamini, zararsız karbonhidratlar içeren ve vücudu kıtlığa sokmayacak bir düzende ayarlanmış günlük beslenmeyle kilo verebilirsiniz. Bu durumda ilk dikkat edilmesi gereken kahvaltı öğününü atlamamaktır. Ancak bu kahvaltıda şeker, ekmek, karbonhidratlar gibi zararlı şeylerden uzak durmalısınız. Peynir, zeytin, yumurta, sebzeler, çiğ kuruyemişlerden oluşan zengin bir tabak kahvaltı için idealdir.

İyi Giden Havaları Fırsata Çevirin

Bahar aylarında havalar güzel gittiği sürece kendinizi eve kapatmamalı ve egzersiz yapmak konusunda kararlı olmalısınız. Spor yapmak için akşamüzeri saatlerini değerlendirebilirsiniz. Spor sürecinin en az yarım saat olmasına dikkat etmeli; ısınmadan yoğun bir harekete başlamamalısınız. Beslenme ve egzersiz sürecini, bahar aylarında sıklıkla yapılan detokslar ile destekleyebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here