Akneli Ciltler İçin Bitkisel Kürler Nelerdir?

0
148
Okuma

Hiç kimse sivilceli ve akneli bir cilde sahip olmak istemez. Bu nedenle sürekli bir bakım yapma ihtiyacı duyulur. Bakım cilt için çok önemli ancak hayatımızda da bir takım değişiklikler yaparak sağlıklı bir cilde sahip olmamız gerekir. Bunların başında düzenli uyku, kötü alışkanlıklardan uzak durma ve dengeli düzenli beslenme gelir. Ve tabiî ki kişi için bol su tüketimi de çok çok önemlidir. Hayat standardımızı yükseltmemizle beraber cildimizdeki değişikliklerin farkına varmamız mümkün. Ancak evde kolayca hazırlayacağımız kürlerle de cildimizi ve kendimizi doğal yollarla şımartabiliriz.

Akneler için doğal kürler

Limon kürü

Malzeme olarak; iki çorba kaşığı bal ve bir çorba kaşığı limon. Malzemeleri küçük bir tava ya da cezveye koyarak karıştırın ve ardından ocağa alın. Bir müddet kaynatın. Ardından ocaktan aldığınız bu karışımı soğumaya bırakın. Cilde tatbik edilebilecek bir ısıya ulaşması yeterli. Cildinize uyguladığınız maskeyi 15 dakika bekletin ve ılık suyla cildinizi temizleyin. 10 gün boyunca uygulamak yeterli olacaktır.

Gül suyu kürü

Malzeme olarak; bir yemek kaşığı gül suyu ve bir yemek kaşığı bal. Öncelikle balı ve gül suyunu karıştırın ve cildinize tatbik edin. 20 dakika beklemek yeterli olacaktır. Ardından ılık suyla durulayın.

Limon ve yumurta kürü

Malzeme olarak; bir çay kaşığı limon suyu(sıkım olması daha iyi) ve bir yumurtanın beyazı. Yumurtanın beyazı ile limon suyunu karıştırın ve cildinizde 20 dakika bekletin. Haftada 2 kere uygulanması kafidir.

Elma ve bal kürü

Malzeme olarak; bir adet elma ve 3-4 yemek kaşığı bal. Öncelikle elmayı rendeleyin ve ardından balla karıştırın. Elde ettiğiniz karışımızı cildinize uygulayın ve 15 20 dakika kadar bekleyin. Ardından yüzünüzü ılık suyla yıkayın.

Not: Yüzünüzü yıkadığınız zaman herkesin kullandığı bir havluyu kullanmak yerine kendi havlunuzu kullanabilir ya da kağıt havlu ile yüzünüzü kurulayabilirsiniz. Yumuşak dokunuşlarla nemini almak yeterli olacaktır.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here