Cilt Kurdu Nedir Nasıl Temizlenir

0
1.288
Okuma

Cilt kurdu oldukça fazla görülen bir cilt problemidir. Genellikle siyah nokta olarak tanımlanmaktadır. Cilt kurdu gelişen teknolojilerle çoğu zaman çözüme ulaştırılabilen ve tedavi edilebilen bir cilt rahatsızlığıdır. Lazer tedavisi yönteminin yanı sıra cilt bakım ürünlerinin bazıları da tedavisinde kullanılabilmektedir. Fakat her cilt kurdu sorunu için doktora danışmadan kullanılan ürünler ya da yapılan tedaviler kötü sonuçlar doğurabilmektedir.

Cilt Kurdundan Kurtulma Yöntemleri Nelerdir?

Cilt kurdunu gidermek için tedavi uygulamadan önce sorunun gerçekten cilt kurdu olup olmadığı tespit edilmelidir. Ayrıca cilt problemlerinin altında başka nedenler yatabileceğinden mutlaka bir cilt doktoruna danışılmalıdır. Kalıcı ve kesin bir çözüm önerisi olan lazer tedavisi yöntemiyle bu sorun büyük oranda çözülebilmektedir. Uzman hekimler ya da cilt bakım uzmanları tarafından uygulanması gereken bu metot cilt tipinize göre lazer şiddeti ve sıklığı belirlenip uygulanabilir. Lazer yöntemi haricinde bitkisel maskelerle de cilt kurdu sorunu çözümlenebilir.

Cilt Kurdundan Kurtulmak İçin Bitkisel Çözüm

Rendelenmiş iki adet havuç, ezilmiş üç ya da dört diş sarımsak birer çay bardağı süt ve sirke ile karıştırılır. Karışımın içine antibiyotik özelliğiyle bilinen bir bitki olan soğan rendesi de eklenir. Ve kısık teşte bu kür kaynatılır. Ardından süzülerek posadan arda kalan sıvı günde üç ve ya dört kez sürülmelidir. Düzenli kullanım sonrasında cilt kurdunda azalmalar görülmektedir

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here