Basen ve Kalça Saklama Yöntemleri

1
1.502
Okuma

Özel günler için ya da ofise gitmek için kendilerine mevsime uygun bir kombin hazırlayan kadınların en büyük dertlerinden biri basenlerini ve kalçalarını gizleyememeleridir. Bu yazımızda üzerinizde ki elbiseye uygun olarak alacağınız aksesuarlar ile basen ve kalçalarınızı nasıl gizleyeceğinizi ve ince göstereceğinizi anlatacağız.

Kullanmasını bildikten sonra modanın içerisinde onlarca hile var. Biz de bu hile yöntemlerini kullanarak vücudumuzun görünmesini istemediğimiz kısımlarını örtebilir ya da dışarıya daha farklı bir şekilde gösterebiliriz.

Amacınız basenlerinizi ve kalçalarınızı ince göstermekse, üzerinizde ki ilgiyi alt taraftan alarak üst tarafa taşıyın. Üst kısımda giyeceğiniz açık desenli triko ve t-shirtler, parlak kumaşlı giysiler ve büyük kolyeler sayesinde etrafınızdakilerin dikkatini basen ve kalçalarınızdan alabilirsiniz.

A kesim etek giyerek ortaya çıkan basenlerinizi daha ince gösterebilirsiniz. Bu yöntemi tercih edecekseniz etek renklerinde koyu renklerden şaşmamanızı öneririz. İnce bir bel yapısına sahipseniz, büyük ve dikkat çekici bir kemer kullanarak insanların ilgisini farklı yöne çekebilirsiniz.

Uzun görünmek, başta basen ve kalça olmak üzere vücudunuzda istemediğiniz bir çok kusuru saklayan bir yöntemdir. Yarattığınız kombine uygun bir şekilde topuklu ayakkabı giyebilir ya da kısa mont ve ceketlerle bir çok kusuru gizleyebilirsiniz. Uzun görünmek, zayıf görünmek demektir.

İlgiyi üst tarafa çekmek için göz alıcı aksesuarlar kullanmalı, alt tarafımıza ise tam tersini yapmalıyız. Özellikle ilgi çekici bir kolye ve parlak kumaşlı bir bluz giydiğinizde altınıza tercihen lacivert, koyu gri ve siyah gibi koyu renklerde giysiler giyebilirsiniz.

Son olarak sizlere flare kesimli pantolonları önerebiliriz. Bol paçalı pantolonlar basen bölgesinin olduğundan daha da dar gözükmesine yardımcı olur. Bol paçalı ve değişik bir kesime sahip bu pantolonlar ile dikkatleri paçalarınıza çekebilirsiniz. Böylelikle basenleriniz kimsenin dikkatini çekmeyecektir.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here