Dalgalı Saçlar İçin En Pratik Modeller

Dalgalı Saçlar İçin En Pratik Modeller

Saçlar bayanlar için çok önemli. Çekici gözükmek için saçlarımızın sağlıklı ve bakımlı gözükmesine özen göstermemiz gerekir. Saçlarımızın şekli de bizi yansıtan önemli ayrıntılardan. Bazılarımız saçı düz ve ince telli bazılarımızınki ise dalgalı ve kabarık. Her saç tipinin kendine göre zorluları var. İnce telli saçlar çok zor şekil alır çok solgun durur. Dalgalı saçlar ise çok fazla kabarır ve kolay kolay şekil almaz. Bu durumda hayıflanmak yerine saç tipimize en uygun yöntemleri uygulamamız gerekir.

Dalgalı saçlar çok fazla kabarır ve şekil vermek çok zordur. Öncelikle yapmanız gereken şey şampuanınızı saç tipinize uygun olarak seçmeniz. Dalgalı saçlar için satılan şampuanları tercih etmelisiniz. Dalgalı saçlara sahipseniz banyodan sonra saçınızı saç köpüğüyle yada jöleyle şekillendirin. Kuruduktan sonra saçınızı şekillendirmek daha zor olacaktır. Saçınız kurumadan şekil vermelisiniz.

Saçınız dalgalı ise saçınızı örmeniz saçınızın daha güzel gözükmesini sağlayabilir. Çok çeşitli örgü modelleri mevcut. Modern görünümlü bir örgü modeli seçimiyle çekici bir görüntüye sahip olabilirsiniz. Saçlarınız kabarıksa ve dalgalıysa düzleştiriciyle biraz saçınızı düzleştirin. Saçınız çok fazla düzleşmeyeceği için hafif dalgalı bir görüntü oluşacaktır. Bu da hoş bir görüntü oluşturacaktır.

Dalgalı bir saça sahipseniz doğal görünümlü bir saç modeli daha var. Saçınızı tarayın. Alnınızdaki saçları ikiye ayırın. Sağ ve sol olarak ikiye ayırdığınız sayı bükün. Büktüğünüz saçı kafanızın arkasında tel tokayla sabitleyin. Aynı işlemi bir sağdan bir soldan yapın. Saçınız hem çok kabarık gözükmeyecek hem de doğal bir görünüm kazanacaktır.

CATEGORIES
TAGS
Share This

COMMENTS

Wordpress (0)