Dudak Bakımı İçin Öneriler

Dudak Bakımı İçin Öneriler

Dudak bakımında dikkat edilmesi gereken birkaç nokta vardır. Özellikle bakım yapmak, nemlendirmek, arındırmak için vakti olmayan hanımlar bu birkaç noktayı bildiğinde dudakları kusursuz görünecektir.

Çoğunlukla ihmal edilen dudak bakımı, zaman içinde kuru veyahut çatlak dudaklarla karşı karşıya kalmanıza neden olmaktadır. Üzerine sürdüğünüz ruju dahi düzgünce göstermeyen dudaklar, yeterince bakılmadığı için bu görüntüye neden olmaktadır. Günlük, haftalık dudak bakımını yapan her bayan dudaklarının eşsiz göründüğünü fark edecektir.

Toz Şeker Ve Bal İle Peeling Yapın

Dudaklarınızı haftada bir kez muhakkak arındırmanız gerekmektedir. Özellikle mevsim geçişlerinde kolaylıkla zarar gören dudaklar, arındırma işlemi ile kendini daha rahat koruyacaktır. Yapmanız gereken ilk şey size uygun peelingi keşfetmektir. Peeling yaparken toz şeker ve baldan yardım alabilirsiniz. Hem besleyici hem de arındırıcı bir etki yaratmasını sağlayabilirsiniz.

Bir çay tabağının içerisine 2 çay kaşığı bal ilave edin. Üzerine bir çay kaşığı bal ekleyip macun kıvamına gelene kadar karıştırın. Dudaklarınızı su ile nemlendirin. Daha sonra karışımı sürüp temiz bir diş fırçası ile üzerinde gezdirin. Dudağınızın üzerinde 3 dakika gezdirdikten sonra 2 dakika da işlem yapmadan bekletin. Daha sonra ılık su ile yıkayın.

Kaynak : https://www.saglikkenti.net/dudak-bakimi-icin-oneriler.htm

CATEGORIES
Share This

COMMENTS

Wordpress (0)