Elma Sirkesi Neye İyi Gelir İşte Faydaları

0
204
Okuma

Sirke mucizemi bir sıvıdır. Meyvelerin bekletilip süzülmesi ardından uzun zaman hava almaması ile meydana gelen sirke aslında hayatımızı kolaylaştıracak ve vücuda iyi gelecek birçok özelliği sahiptir. Hem besin hem de temizlik maddesi olarak kullanılan sirkenin faydaları ise oldukça fazladır.

Sirke sağlık içinde oldukça önemlidir. Ama kullanılan sirkenin doğal olmasına dikkat edilmelidir. Hazır sirkelerin doğal olanlar kadar etkisi yokken beklenen etki görünmeyebilir. Sirke cildin korunmasını sağlamakta etkili bir rol oynayabilir. Birçok yüz maskesi içinde etkili olan sirke tek başına da tonik olarak kullanılabilir. Sivilce problemine karşı da etkili olan elma sirkesi siğil probleminde de iyi gelir. Elma sirkesi, güneş yanıkları içinde oldukça etkili bir yöntemdir. Doğal bir tıraş losyonu görevi görürken el ve ayak bakımında da oldukça etkilidir.

Elma Sirkesi Faydaları

Sirkenin iç organlar üzerindeki etkisi de oldukça büyüktür. Elma sirkesi vücuttaki toksinleri atmak için oldukça faydalıdır. İçinde bolca bulunan C vitamini vücudu güçlendirirken aynı zamanda elma sirkesi gribe karşı oldukça etkilidir. Kan şekerini de dengeler. Kemik sağlığını koruyan elma sirkesi birçok ağrıya karşı etkilidir. Elma sirkesi iltihapta da oldukça işe yarar.

Birçok temizlik yönteminde de sirke kullanabilirsiniz. Bulaşık makinelerinde deterjan yerine elma sirkesi de temizlemede oldukça etkili olan bir yöntemdir. Ev silerken suya konulan sirke hem doğal yoldan evi temizlerken hem de böcekleri evden uzaklaştıracaktır. Sirke, tuvalet temizliğinde de kullanılabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here