G Noktası Nedir, Nasıl Bulunur?

0
46
Okuma
G Noktası Nasıl Bulunur

G noktası cinsellikle ilgili kullanılan bir terimdir. Kadınların cinsel ilişki esnasında en zevk aldıkları ve haz duydukları nokta anlamına gelir. Vajinanın iç kısmında bulunur. G noktası, tıbbi olarak varlığı onaylanmış bir kısımdır. Kişiler partnerleri ile karşılıklı zevk almak istedikleri ilişki de G noktasını bilmelidir. Peki detaylı olarak G noktası nedir, nasıl bulunur? G Noktası Nedir?

G noktası kadınlardın vajina içerisinde bulunan ve cinsel ilişki esnasında en çok zevk aldıkları ve haz duydukları nokta olarak bilinir. G noktasının varlığının tespiti oldukça eski zamanlara dayanıyor. Yaklaşık olarak 1951 yılının başlarında Ernst Grafenberg adlı bir jinekolog tarafından varlığı tespit edilen bu bölge kadınların cinsel doyum yaşamaları için oldukça önemli bir nokta olarak bilinmeye başlandı. Aynı zamanda G noktası adını da keşfini yapan jinekoloğun soy adının baş harfinden almıştır.

G Noktası Nasıl Bulunur?

Her kadında G noktası aynı yerde olmayabilir. Ancak genel olarak yapılan araştırmalar neticesinde vajina girişinin yaklaşık olarak 3 veya 4 cm iç kısmında ve vajinanın üst duvar bölümünde ve idrar kanallarının yer aldığı kısma yakın olduğu bilinmektedir. Bu kısım her kadında aynı olmadığından dolayı doğru nokta herkeste tek seferde bulunamayabilir. Kişilerin partnerlerinin veya kendilerini keşfetmesi sonucunda doğru noktanın tespiti yapılabilir.

G Noktasını Bulmak İçin Yöntemler

Birçok kadın vücudunu tanımadığından dolayı zevk aldığı noktaları bilmeyebilir. bundan dolayı cinsel ilişkileri esnasında orgazm yaşamazlar. Orgazmın yaşanmamasının vücuda birçok olumsuz etkileri olduğu gibi duygusal etkileri de vardır. Vücudun istediği doyuma ulaşmaması zaman içerisinde kadınların cinsel ilişki yaşama isteğini azaltır ve mutsuz beraberlikler ortaya çıkar. G noktasını bulmak ve zevk noktalarını bilmek bu durumun ortadan kalkması için oldukça önemlidir. G noktasını bulmak için;

  • Kendi vücudunuzu tanımak için ellerinizi kullanabilirsiniz.
  • Partneriniz ile birlikte kendi vücudunuzu tanımak oldukça önemli bir tecrübe olacaktır, partnerinizin ellerini kullanmasını isteyebilirsiniz.
  • Cinsel birleşmeden önce yaşanan ön sevişme vücudun rahatlamasını sağlar ve bu rahatlama ile birlikte G noktası büyür. Bu şekilde G noktasını kolaylıkla bulabilirsiniz.
  • Doğru seks pozisyonu sayesinde G noktasını bulmakta mümkündür.

Kadının üstte olduğu her seks pozisyonu G noktasına ulaşımı kolaylaştırır ve bu şekilde G noktasını keşfetmek daha kolay olacaktır. Cinsel ilişkilerde yaşanan orgazm hem kadın hem de erkek için oldukça büyük önem taşıyor. Orgazm sonrasında erkekler bir süre cinsel dürtülere tepki vermezken bu durum kadınlarda farklı şekilde karşımıza çıkıyor. Kadınlar orgazm olduktan sonrada cinsel dürtülere tepki vermeye devam ediyorlar. Bu sebepten dolayı kadınlar için orgazm oldukça büyük önem taşıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here