Hamile Kıyafetleri Seçimi Yaparken

0
1.465
Okuma

Bayanların vücutlarının önemli bir değişime uğradı dönem hamilelik evresidir. Hamile olmanın verdiği rahatlıkla tüketilen besinlere dikkat edilmemesi ve özellikle yüksek kalorili yiyeceklerin tüketilmesi kiloların bir anda vücudumuzu sarması anlamına geliyor.

Hamilelik süresi boyunca alınan kilolar zamanla kıyafetlerinizin daralmasına neden olur. Özellikle hamileliğin üçüncü ayından sonra kilo alımı başlar. Özellikle göbek bölgesinin büyümeye başlamasıyla pantolon ve eteklerin düğmeleri kapanmamaya başlar. Bu durumda dar gelen kıyafetleri rafa kaldırmalı ve içine girmeye çalışmamalısınız. Çünkü zorlamak ve düğmeyi kapatmaya çalışmak bebeğinizin içeride sıkışmasına ve rahatsız olmasına neden olur. Bu sorunların önüne geçmek için kurtarıcılar ise hamile pantolonlarıdır.

Hamile pantolonları belleri lastikli olması nedeniyle göbeğiniz büyüse bile rahatlıkla içine girebildiğiniz için kurtarıcı görevi görüyor desek çok da yanlış olmaz.

Hamilelerin gerek kilo alımı, gerekse göbeğinin devamlı büyümesi nedeniyle hareketleri zamanla giderek kısıtlanır. Özellikle son aylarda daha da ağırlaşan hamileler oturup kalkmakta bile zorluk çekmektedirler. Bu tarz sorunları en aza indirmenin yolu doğru kıyafet seçiminden geçiyor. Her zaman için bol ve dökümlü kıyafetler hem annenin hem de bebeğin daha rahat hareket etmesine yardımcı olacaktır. Bunun yanı sıra çok ince ve çok kalın kıyafetlerden de kaçınmakta yarar var. Çünkü hamilelik süresinde vücut ısısının yükselme oranı yüksektir. Bu sebeple pamuklu kıyafetleri tercih etmek sizin yararınıza olur. Şıklığa önem veren bayanların vazgeçilmezlerinden birisi topuklu ayakkabılardır.

Özellikle çalışan bayanların renk renk çeşit çeşir dizili topuklu ayakkabılarına hamilelik süresince veda etmesi şarttır. Düz tabanlı ve rahat ayakkabılar daha rahat hareket etmenizi sağlar. Son aylarda özellikle ayaklarınızda oluşacak şişlikler nedeniyle ayaklarınız büyüyeceği için spor ayakkabılar sizin için birer kurtarıcı olarak imdadınıza yetişecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here