Kışın Bot Seçerken Dikkat Edilecekler

2
111
Okuma

Soğuk ve yağışlı havaların kendini iyice hissettirdiği şu günlerde kıyafetin tamamlayıcı kombini olan botlar duruşlarının zarifliği kadar kullanışlı da olmaları gerekir. Çünkü kış ayları yağmur, kar ve soğuk içinde geçtiğinden dolayı bot seçimi oldukça önem arz eder. Kışın bot seçerken dikkat edilecekler… Bireyler bot satın alırken dikkat etmeleri gereken bazı hususlar vardır. Renk, model ve tarzın yanı sıra gerekli korumayı da sağlamaları gerekir. Kışlık bot ta ilk istenen unsur ayağı sıcak tutmasıdır. Bunun için model seçiminden önce bu detaya dikkat etmek gerekir. Topuklu botlar ise düşme tehlikesine karşı güvenilir olmadığından kışın daha düz bot alımı sağlanmalıdır.

Ayakların İhtiyacı Sıcaklık

Soğuk kış aylarını hasta olmadan ve sıcacık geçirmenin yolu ayaklardan başlar. Botların tercihi yapılırken deri, süet veya başka bir malzemeden imal edilmiş bot kişilerin tercihleri arasına girmektedir. Kullanılan malzeme deriden yapıldığında bot ayağı sıcak tutar. Sentetik veya sunni deriden imal edilmiş botlar hem su geçirir hem de ayağı serin tutar. Böyle bir bot seçmemek için dikkat edilmesi gerekir. Kaliteli bot alımında ayaklar nefes aldığı için olası hastalıklardan da korunmuş olur. Kaymaya karşı kauçuk tabanlı botlar tercihiniz olmalıdır. Kar yağışından sonra buzlanan yollarda herhangi bir tehlikeyle karşılaşmamak için mutlaka bu bot tarzı satın alınmalıdır.

Bot Su Geçirmemeli

Kışlık bot alırken su geçirmeme özelliğine dikkat edilmesi ana husustur. Ayakların su geçiren botlarda kalması hastalık habercisidir. Bu nedenle kışlık bot su geçirmemesi gerekir. Uygun ve kaliteli deriden imal edilen botlar daha kullanışlıdır. Uzun yıllar eskimden kullanmak içinde su geçirmeyen bot tercih edilmelidir. Bot satın alırken çok ağır olmamasına da ayrıca dikkat edilmesi gerekir. Soğuktan korurken hafif tabanlı olması insan sağlığı için çok önemlidir.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here