Makyaj Temizliği Nasıl Yapılır

0
984
Okuma

Bayanlar makyaj kullanırken çok özen gösterirler. Yoğun çabalar sarf ederek kendine yakışacak doğru makyajı tercih eder. Ancak günün sonunda makyajı temizlemeye gelince aynı çabayı sarf etmez. Bazen çok yorgun olduğu zamanlarda o makyajla uyur. Ancak sabah uyandığında o makyaj izleri çok kötü bir görüntünün yanında aynı zamanda yüzümüze oldukça zarar vermektedir.

Makyaj temizlemek size zahmetli gelebilir. Ancak çok önemli bir iştir. Çünkü makyaj yüzde uzun süre kalınca cilde zarar verir. Özellikle de göze sürülen makyaj kesinlikle temizlemelidir. Çünkü göz çok hassastır ve mikropları kendine çeker. Şimdi size makyaj temizleme için önerilerde bulunacağım.

Makyaj Temizliği Hakkında Detaylar

Yüzünüzdeki makyajı silmek için yüze zarar vermeyecek şeyler kullanılmalıdır. Yüz hassas olduğunu için daha çok yumuşak ve pamuksu şeyler kullanılmalıdır. Bayanlar özellikle makyajı silmek için ıslak mendilleri kullanırlar. Bu çok yanlış bir yöntemdir.  Çünkü bunlar genelde alkol içerikli ürünler olup cilde zarar verip tahriş etmektedir. Makyaj temizlemek için süt içerikli ürünler kullanılmasını öneririm. Çünkü süt hem çabucak makyajın silmesini sağlar ve cildi besler. Göz makyajı temizlemek için çok dikkat etmeliyiz. Özellikle yağ ve su içerikli malzemelerle gözü zedelemeyecek şekilde silinmelidir.

Yağlı bir cilde sahipseniz makyaj temizlemek için pamuk kullanmanızı tavsiye ederim. Çünkü pamuk makyaj kalıntılarını emer ve yüzü yormadan temizler.

Bayanlar unutmayın makyajı güzel sürmek ve daha sonrasında da güzel bir şekilde bunu silmek başka bir makyaj sürmeye hazırlıktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here