Teras Dekorasyon Örnekleri

Teras Dekorasyon Örnekleri

Şayet evinizde terasınız veya balkonunuz varsa yaz aylarında bu mekânlar büyük önem taşımakla beraber en çok zaman geçirilen yaşam alanlarından biridir. Bu kadar çok zaman geçireceğiniz bu alanı rahat ve şık dekore ederek huzur dolu bir yaşam alanı elde edebilirsiniz. Yaratıcı fikirler sayesinde terasınızda muhteşem bir hava estirebilirsiniz. Küçük saksılar. Renkli çiçekler ve sarmaşıklarla doğanın tüm güzelliğini ve huzuru terasınızda yaşabilirsiniz.  Terasınızın büyüklüğüne uygun masalar, koltuk veya salıncak, sandalye ve minderlerle hoş bir görünüm elde ederken birde hoş bir televizyon keyfi için televizyon tercih edebilirsiniz.  Teras aydınlatmaları oldukça önemlidir. Huzuru yakalamak adına daha yumuşak aydınlatmalar seçmenizde fayda var. Mumlar teraslarda en iyi seçimdir aslında. Huzurlu bir ortam yaratmak için, terasınız da müsaitse, salıncak veya hamaklarda çok iyi seçimler arasındadır.

Teras Nasıl Dekor Edilir

Kış aylarında terk edilen teras veya balkonlar yaz aylarında ise günümüzü veya akşamlarımızı fazlasıyla geçirdiğimiz alanlardan biri olduğundan dolayı, o alanlarda rahatlığı ve huzuru yakalamak hepimizin hakkıdır. Bundan dolayı teras ve balkonlarınızın büyüklüğüne göre dekor etmeniz ve oldukça tarz bir görünüm elde etmeniz mümkün. Mobilya seçimlerinizi de yaparken mümkün olduğu kadar ahşap mobilya türlerini seçmenizi tavsiye ederim.

Ayriyeten de mobilya seçimlerinizde güneş ve neme dayanıklı olması konusunda dikkat etmenizi ve temizliği kolay olanları tercih etmenizi tavsiye ederim. Mümkün olduğu kadar kumaş ve duvar renklerini açık tonlarda seçin. Güneşten korunmak adına ise tente, şemsiye veya ahşap pergolaları düşünebilirsiniz. Şayet ki büyük bir balkona sahip değilseniz size katlanabilir sandalye ve masaları öneririm.

CATEGORIES
TAGS
Share This

COMMENTS

Wordpress (2)
  • comment-avatar

    Bitki olarak asma çiçeği ile aranız iyiyse balkonunuzun dört bir yanını asma ile çevirebilirsiniz…

  • comment-avatar

    Yaz aylarında teras mutlaka güzeldir. Fakat kış aylarında gerçekten çekilmez oluyor. Onun için mutlaka terasın dekorasyonunun güzel olması gerekiyor. Kış ayları için açılır kapanır teras kapama sistemlerini öneririm.