Kız Bebek Odası Dekorasyon Fikirleri

0
1.913
Okuma

Anne baba olmak heyecanı bir başkadır. Birbirine seven iki kişinin ortak meyvesi olacaktır. Hele de ilk bebekse heyecanın ölçüsü tarif edilemez. Hem baba için hem anne için güzel bir serüven başlayacaktır. Dokuz ay boyunca herkes heyecanlıdır ve bebeğin gelişimi an ve an takip edilir. Bebeğin ne zaman dünyaya geleceği belirlenir ve o gün nihayet gelmiştir.

Bebek odası genelde bebek dünyaya gelmeden hazırlanır. Bu düşüncenin aksine bazıları bunu uğursuzluk olarak görür ve bebek doğmadan bebekle ilgili hiçbir hazırlık yapmaz. Bebek odası hazırlarken bebeğin rahat etmesi en ön planda olmalıdır. Bebek odası hazırlarken seçilecek boya çok önemlidir. Bebeğin sağlığına zarar vermeyecek anti bakteriyel boyalar seçilmelidir. Duvar renkleri herkesin bildiği gibi kızsa pembe, erkekse mavidir. Tabi bu düşünce gün geçtikçe değişiyor ve rengârenk odalar yapılıyor. Bu iki renkte takılı kalmamalı ve farklı renkler denemelisiniz.

Bebeğin odasının sağlıklı olması önemli. Duvarlar rutubet almış olmamalı. Bebeğin odasının güneş gören havadar bir oda olması gerekir. Bebeğin oksijen alması çok önemlidir. Bebeğin odası güneş görürse bebek oradan d vitamini alabilir. Aynı zamanda oda biraz havalandırılabilir ve odadaki hava temizlenebilir. Bebeğin beşiğini seçerken bebeğin hangi malzemeden yapıldığına ve beşiğin yüksekliğine bakmalısınız. Bebek beşik çok yüksek olursa belli bir süre sonra hareketlendiğinde beşikten düşebilir. Aynı zamanda bebeği beşikten alırken belinizi zorlayabilirsiniz. Bebek telsizi almayı da unutmamalısınız. Buhar makinesi de odanın nem dengesini sağlayacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here