Sağlıklı Akdeniz Diyeti Nasıl Yapılır ?

Sağlıklı Akdeniz Diyeti Nasıl Yapılır ?

30 yıllık araştırmalar sonucu ortaya çıkarılan Akdeniz diyeti ile çok kolay ve hızlı bir şekilde fazla kilolarınızdan kurtulabilirsiniz. Özellikle de Akdeniz ülkelerinde uygulanmakta olan bu diyette insanlar genel olarak sebze ağırlıklı beslenmeye özen gösterir. Mevsim meyvelerinin ve sebzelerinin pişirildiği bu diyette bu besinlerin pişirilirken doğal kalmasına ve vitaminlerinin yitirilmemesine ayrıca bir özen gösterilir. Bu diyet sayesinde hem sağlıklı ve dengeli beslenmiş olacak hem de fazla kilolarınızdan kısa bir süre içerisinde kurtulacaksınız. Bu diyetin mutluluk verici olduğu yapılan araştırmalar sonucu ispatlanmıştır.

Akdeniz diyeti 30 yıllık bir araştırmanın ürünü olup, en göze çarpan özelliklerinden birisi de yeşil sebze, meyve, mercimek, fasulye, baklagillerin tüketilmesi, kırmızı etten uzak durulması, daha çok beyaz et ve balık tüketilmesi Akdeniz diyetinin olmazsa olmazlarındandır. Akdeniz mutfağının simgesi olan zeytinyağının da her yemekte kullanılması gerekmektedir. Kırmızı et yasak olsa da ayda birçok isterseniz tüketebilirsiniz. Geleneksel Akdeniz diyetinin içeriğini incelemeye kalktığınızda, hayvansal besinlerden olan et ve süt ürünlerinin az kullanıldığını görebilirsiniz. Ayrıca her yemekte mutlaka zeytinyağının kullanılması bu diyetin en önemli özelliklerinden bir tanesidir. Tam tahıl ürünleri, sebze ve meyveyi çok içerdiğini görebilirsiniz. Doymuş yağı düşük, doymamış tekli yağ içeriğini yüksek tutarak daha sağlıklı beslenebilir aynı zamanda da büyük oranda fazla yağlarınızdan kurtularak hayalini kurduğunuz o güzel vücudun sahibi olabilirsiniz.

CATEGORIES
TAGS
Share This

COMMENTS

Wordpress (1)
  • comment-avatar

    Eğer sağlam bir diyet arıyorsanız gerçekten Akdeniz diyetini dikkatlice okuyup uygulayabilirsiniz. Güvenilir diyet programlarından biridir. Günümüzde bence en etkili diyet türlerinden biridir.