Yüz Kızarıklığı İçin Ayva Çekirdeği Maskesi

0
1.829
Okuma

AyvaA ve B vitaminlerinden oldukça zengindir. Kış meyvesinin vazgeçilmezlerinden olan ve yemesi de biraz zor olan  ayvanın faydalarını saymakla bitiremeyiz.  Ayva, sakinleştiren ve  rahatlatıcı özelliğe sahip içeriğiyle,  müthiş bir meyvedir.  Ayvanın hem meyvesi, hem yaprakları, hem de çiçekleri kadar çekirdekleri de oldukça şifalıdır.

Eski çağlardan beri faydaları bilinmekle birlikte, şifa özelliğini ilk olarak Romalılar değerlendirmişlerdir. Ayva çekirdekleri antioksidan özelliğiyle bilinir. Cilt için mükemmel  bir koruyucudur. Kozmetik ürünlerinin birçoğu, parafin ve paraben içermektedir. Halbuki, kozmetik  bakım ürünlerinin faydası görülse de, bu etkileri nedeniyle zararı da görülebilmektedir. Ayva çekirdeği bunların aksine tamamen doğaldır.

Ayva çekirdeği maskesi uygulayarak, ipeksi bir cilde sahip olabilirsiniz.

Bunun için uygulanacak yöntem oldukça basit.. Yapılacak tek şey, 8-10 adet ayva çekirdeğini küçük bir cam kaseye koyup, ardından üzerine içme suyu ya da gül suyu eklemek.. Buzdolabinda 1-2 gün içinde bekleyen bu sihirli karışımjel kıvamını alacaktır. Temiz cilde 20 -25 dakika uygulanan bu maskeyle cildiniz sıkılaşır. Canlı, parlak ve sağlıklı bir görünüme kavuşur. Kırışıklığı gideren  bu maskeyle cilt lekeleri ve sivilcelerinde yok olmasını sağlayabilirsiniz.

Ayrıca bu sihirli karışımın içine bal ekleyebilirsiniz. Kıvamlı bir cilt kremi elde ederek, cildinize maske uygulayabilirsiniz. Ya da hindistan cevizi  suyu ekleyerek maske elde edebilirsiniz.  Ayva çekirdeği maskesi, ciltteki renk bozuklukları ve cilt lekelerinin giderilmesinde oldukça yardımcı bir maskedir. Eğer lekeler ve sivilcelerden bıktım diyorsanız, ayva çekirdeği maskesiyle porselen görünümünde bir cilde kavuşabilirsiniz.
Yüz kızarıklığı için ayva çekirdeği maskesi uygulayabilirsiniz. Hazırlanan sihirli karışım içine bir iki damla kantoron yağı ekleyebilirsiniz.

Elbette bu maskeyi hazırladığınızda güneşe çıkmanızı önermiyoruz. Bu maskeyi haftada bir kez uygulayabilirsiniz. Temiz cildinizde, 10 dakika bekletip, durulayın. Kızarıklıkların azaldığını hayretle göreceksiniz.
Hassas cilde sahip kişilerinde, ayva çekirdeği maskesini mutlaka  uygulaması gerekir. Hassas cildinizle, birçok kozmetik ürünü kullanmanıza rağmen bir sonuç elde edememiş olabilirsiniz. Bu sihirli karışım sizin de imdadınıza yetişebilir. Dolayısıyla, hassas ciltler de güvenle kullanabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here