Zeytinyağlı Sabunun Faydaları Nelerdir ?

Zeytinyağlı Sabunun Faydaları Nelerdir ?

Çok eski zamanlardan beri zeytinin ve zeytinyağının sayısız faydaları olduğunu bilinmektedir. Zeytinyağından yapılan bu sabunda oldukça etkili ve faydalıdır. Özellikle bayanların cilt temizliği ve bakımı saç bakımı vücut bakımı için uzun yıllarıdır kullandıkları bilinmektedir. Günümüz teknolojisinde kozmetik bu kadar gelişmiş olmasına rağmen hala zeytinyağlı sabunun yerini dolduramamışlardır. Faydaları saymakla tükenmeyen bu zeytinyağlı sabun kendine özgü ferahlatıcı kokusu ve hiç bir kimyasal katkı maddesi içermediği için her yaştan insanın çekinmeden kullanabiliceği bir sabundur.

Zeytinyağlı sabunun başlıca etkilerinden söz edecek olursak özellikle saçlara çok faydalı olduğu bilinmektedir. Doğal zeytinyağı sabunu hiç bir katkı maddesi içermediği için hassas ciltler için ve bebekler içinde rahatlıkla kullanılabilir saç köklerini besler, parlaklık kazandırır, dökülmelere karşı saçı güçlendirir, saçın hızlı uzamasını sağlar. Zeytinyağlı sabunun saçlarınıza uygularken elma sirkesi ile birlikte kullanarak parlak ve canlı bir görünüme daha kolay sahip olabilirsiniz

Cilt içinde besleyici özelliğinin yanı sıra birçok cilt rahatsızlığına iyi gelmektedir. Egzama sedef, gibi rahatsızlıkları geçirmektedir. Ayrıca cildi temizler parlaklık verir gözenekleri açar akne ve sivilce oluşumunu önler dolayısıyla pürüzsüz ve güzel bir cilde sahip olmanıza yardımcı olur. Önemli bir cilt problemi olan sivilce sorununa karşında oldukça etkili olan zeytinyağlı sabun içerdiği E,D ve K vitaminleriyle cildi besleyerek hızlı bir şekilde iyileşmesini gözeneklerin küçülerek cildinizde düzgün bir görünüme sahip olmanızı sağlayacaktır.

CATEGORIES
TAGS
Share This

COMMENTS

Wordpress (0)