Bahçeleriniz İçin Dekorasyon Örnekleri

1
75
Okuma

Hepimiz emekli olduğumuzda sevimli, bahçeli bir evde oturmak isteriz. Çok kalabalık, büyük şehirlerde böyle bir eve sahip olmak zor olsa da daha sakin şehirlerde ya da şehir dışında bahçeli evler bulmak ve yaptırmak kolay. Bahçeli eve sahip olanlar çok şanslı. Kendi yaşam alanlarını kendileri oluşturuyorlar. Hele de şehrin ortasında bahçeli bir eve sahipseniz bunun tadını sonuna kadar çıkarmalısınız.

Bahçeli evin sıcaklığı bir başkadır. Hayatla iç içe bir o kadar da hayattan soyutlanmış gibi yaşarsınız. Sıcak muhabbetler o bahçelerde yapılır, mangal partileri verilir. Dostluğun pekiştiği, çocukların çimler üzerinde koşturduğu, hayvanların insanlarla beraber yaşadığı güzel bir ortam sunar. Bahçeli bir eviniz var ve nasıl dekore edeceğinizi düşünüyorsanız alternatiflerden biraz bahsedelim.

Bahçe Dekorasyonu 2022

Bahçe dediğimizde aklımıza ilk ağaçlar, bitkiler gelir. Bahçenizi çitlerle ya da tellerle çevirebilirsiniz. Bu size hem güvende hissettirecektir hem de bitkileri şekillendirmenizde yardımcı olacaktır. Bahçenizde hangi ağaçların olmasını istersiniz. Buna karar verin ve belirli aralıklarla ağaçlarınızı dikin. Telleri kucaklayacak bazı çiçekleri tercih edebilirsiniz. Telleri saran çiçekler hem tellerin görümünüzü süsleyecektir hem de gözünüze hitap edecektir. Organik tarım son zamanlarda çok tercih edilen bir durum.

Sağlığımız için yediklerimize dikkat etmelisiniz. Bahçenizin bir kenarına yiyeceğiniz kadar biber, domates, patlıcan, fasulye, maydanoz, marul, ıspanak ekebilirsiniz. Kendi yetiştirdiğiniz yiyeceklerin tadı daha başka olacaktır. Büyük bir bahçeniz varsa mutlaka bahçe mobilyası almalısınız. Yerleri çim yapmak da güzel bir görüntü oluşturacaktır.

1 YORUM

  1. Bahçeler için olmazsa olmazlardan biri de bence korkuluklardır. Bahçeye yapacağınız dekorasyonda büyük bir yer kaplayan korkuluklarda tavsiyem doğal korozyana karşı oldukça dayanıklı olan paslanmaz korkuluklardır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here