Bayan Omuz Hizasında Saç Modelleri

Bayan Omuz Hizasında Saç Modelleri

Bayanlar için omuz hizası baz alınarak şekillendirilen ya da kesilen saç modelleri her zaman için dişiliğin ve masumluğun simgesi olmuştur. Bununla beraber uzun saçı sevmeyen kısa kesimli saçlara da cesaret edemeyen kadınlardansanız omuz hizası sizin kurtarıcınız konumundadır. Ayrıca saçları ile fazla uğraşmayı sevmeyen kadınların tercihleri arasında da ilk sırada yer alan omuz hizasında saç modelleri, kullanımı ve bakımının kolaylığı ile de en çok tercih edilenler listesinin ilk sıralarında yer alıyor.

 Saçlarınız ister kıvırcık ister dalgalı isterse de dümdüz olsun, omuz hizasında saç modeller, her saç modeli ile rahatlıkla uyum sağlayabiliyor. Ancak yine de saçlarınızı kestirirken dikkat etmeniz gereken bazı durumlar vardır. Örneğin, boynunuz ve vücudunuzun üst bölümü daha kısaysa omuz hizasının üstünde yer alan yani omzunuzu açık bırakan modeller size daha çok yakışacaktır. Çünkü kısa saç modellerinde özellikle boynu kısa olanlar için kısa saç, boynu daha da kısa gösterecektir. İnce telli saçlara sahipseniz de kısa modelleri tercih etmeniz gerekecektir.

Çünkü saçınızın boyu ne kadar kısa olursa o kadar hacimli görünecektir. Omuz hizasında kesilen saçlar kadınlara her zaman daha masum ve feminen bir hava katar. Saçlarınızı kestirirken yüz tipinize ve saçlarınızın rengine uygun bir kesim tercih etmeniz de sizi doğru saç stiline kavuşturacaktır. Özellikle kızıl saçlı bayanlar için bob kesim oldukça seksi ve natürel bir görünüme yol açar. İri dalgalı saçlara sahipseniz saçlarınızı tam omuz hizasında ve küt olarak kestirmelisiniz. Ombre katlı kesim saç modelleri de omuz hizasında kullanıldığında size ayrı bir hava katacaktır.

CATEGORIES
TAGS
Share This

COMMENTS

Wordpress (0)