Düz Karın İçin Neler Giyilmeli

Düz Karın İçin Neler Giyilmeli

Eğer vücudunuzun beğenmediğiniz yerleri varsa, bu yazımızda sizlere vereceğimiz tüyolar ile bunları nasıl saklayacağınızı öğrenebilirsiniz. Kadınların en çok problemli olduğu kısım karın kısmıdır. Özellikle yanlış elbise tercihlerinden kaynaklanan hatalar yüzünden, size çok yakışacak olan bir elbiseyi giyemediğiniz zamanlar olabilir. Bu yüzden doğru elbise kesimi giyinmeniz oldukça önemlidir.

Doğru bir kesim, düz ve içini doldurabileceğiniz, vücudunuza uygun bir kesim olmalıdır. Eğer beğendiğiniz bir elbiseyi giydiğinizde, elbisenizin kumaşı karın bölgesinde toplanıyorsa, muhtemelen yanlış bir elbisenin içindesinizdir demektir. Bu yüzden omuz ve boyunu açıkta bırakacak elbiseler tercih ederek dikkatleri bu bölgelere çekebilirsiniz. Ayrıca göğüs kısmı lastikli olan bluzlar ve straplez elbiseler giyerek karın bölgenizi saklayabilirsiniz.

Beğenmediğiniz yerleri saklarken elbisenin kesimi kadar rengi de önemlidir. Bilindiği gibi gri, bordo, haki ve siyah gibi koyu renkler kadınları daha zayıf gösterebilir. Koyu renkler her ne kadar kusurlarınızı örtse de, siz kendinize yakışan rengi seçmelisiniz. Elbise seçiminde dikkat edilecek bir başka ayrıntı ise, elbiseyi giydiğinizde üzerinde üçten fazla ton olmamasıdır. Bu kuralın dışına çıktığınızda birbirinden uyumsuz koyu renkler içinde fazla dikkat çekici gözükebilirsiniz.

Aksesuarlar, bir elbisenin tamamlayıcı unsurlarıdır. Doğru aksesuarları kullanarak elbisenizle birlikte kusurlarınızı gizleyebilirsiniz. Uzun aksesuarlar, kusur örtmede her zaman başarılıdır. Bu yüzden uzun kolyeler ve uzun küpeler bu konuda sizlere oldukça yardımcı olacaktır. Karın bölgesi ile sorun yaşayan bayanlar ise kemer kullanabilir. Kemerler, basenlerin küçük görünmesini sağlar.

Buraya kadar yapacağınız şeyleri anlattık. Bir de özellikle dikkat etmeniz ve yapmamanız gereken şeyler var. Örneğin göbekte biten ceket ve gömlek gibi giysilerden kaçının. Bu tür giysiler kısa olduğu için karın bölgenizi tam olarak kapatmaz. Büyük baskılı bluzlar, üzerinde ok fazla düğme ve fermuar bulunan ceketler de giymemeniz gereken şeyler arasında.

CATEGORIES
TAGS
Share This

COMMENTS

Wordpress (1)
  • comment-avatar

    Demekki korse gibi zahmetli ürünleri takmaya gerek yokmuş karın düzleştirmek için, gerçekten çok aydınlatıcı bir içerik olmuş tavsiyeleri deneyeceğim teşekkürler.