Cilt Sıkılaştırıma Maskesi

Cilt Sıkılaştırıma Maskesi

Cildi Sıkılaştırıcı Bitkisel Maskeler Nelerdir? Nasıl Yapılır?

Cilt bakımına dikkat edilmediği durumlarda, cilt yapısı ile de alakalı olarak bazen deformasyonlar görülebilmektedir. Özellikle yağlı ciltlerde cilt gözenekleri daha geniş ve açık olmaktadır. Cilde doğru bakım uygulanmadığı takdirde bu gözenekler kirle dolar ve siyah noktalar oluşur.

Siyah noktalardan ve deforme görüntüden kurtulabilmek için pek çok yol bulunmaktadır. Bu yollardan en çok kullanılanı her evde bulunan maddeleri kullanarak kendi cilt maskenizi yapmaktır.

Gözenek Sıkılaşmasını Sağlayan Çilek Maskesi

Bu maskenin uygulanabilmesi için ilk olarak yüz temizleme losyonu kullanılarak cilt kirden ve fazla yağdan arındırılmalıdır. Daha sonra 5-6 adet çileği rondo yardımı ile püre haline getirmek gerekmektedir. Püre haline gelen çileklere birkaç damla taze limon suyu ve 3 yemek kaşığı mısır unu eklenir ve macun kıvamına getirilir.

Cilt Sıkılaştırma Maskesi

Cilt Sıkılaştırma Maskesi

Oluşan maske tüm yüz bölgesine eşit olacak şekilde sürülür ve sertleşene kadar beklenir.

Bu süre genelde 20 dakika civarında olmaktadır. Maskenin kuruması sağlandıktan sonra soğuk su ile yıkanarak maske ciltten temizlenir. Antioksidan özelliğe sahip çilek cildin iyileşmesini sağlarken limon da gözenekleri sıkılaştırmaya yarayacaktır.

Gözenek Sıkılaşmasını Sağlayan Yumurta Maskesi

Yumurtanın sıkılaştırıcı etkisinden faydalanılmak için yapılacak bu maskenin yapımın da ilk adım 1 yemek kaşığı süt ve 2 çay kaşığı balı tahta kaşık kullanarak karıştırmaktır. Bu karışımın üstüne sarısından ayrılmış yumurta akı eklenir ve dikkatle karıştırma işlemine devam edilir.

Maskenin hazırlanmasının ardından fırça yardımı ile veya elle cildin tamamına eşit olacak şekilde bu maske sürülür. Yaklaşık 15 dakika beklenilmesinin ardından bol suyla maske ciltten temizlenir. Bu maske haftada bir kere düzenli olarak kullanıldığı takdirde oldukça faydalı olacaktır.

CATEGORIES
Share This

COMMENTS

Wordpress (0)