Çocuklarda Nezle Nasıl Geçer?

Çocuklarda Nezle Nasıl Geçer?

Havaların bu kış aylarında bir ısınıp bir soğumasıyla çocuklarda nezle ve griple karşı karşıya kalıyorlar. Peki çocuklarda soğuk algınlığının, gribin ve nezlenin nasıl önüne geçebiliriz, neler iyi gelmektedir? Tüm bu sorularınızın cevaplarını yanıtlayacağız. Nezle ve soğuk algınlığı aslında birçok mikrobun çocuğun vücuduna giriş yaparak bağışıklık sistemini çökertmeye çalışmasıdır. Bunların başlıca belirtileri hangileri: öksürük, boğaz ağrısı veya boğazda kaşıntı, burun akıntısı, baş ağrısı, gözlerde yanma veya kaşıntı ve halsizlik gibi durumlarla anlaşılmasıdır. Bilinçli Anneler bu belirtile baş gösterdiği zaman ilk önce bitkisel tedaviye başvurmaktadır.

Bitkisel tedaviyle nezle 10 günlük bir tedavi aşamasından geçmektedir, bunu sakın unutmayın.  Her ne kadar biraz iyileşme aşaması uzun olsa da kimyasal maddeleri içeren birçok ilaçtan daha faydalıdır. Çocuklarınıza nezle veya soğuk algınlığında ne gibi doğal tedaviler uygulayabileceğinizi sizlerle paylaşacağım.

Küçük çocuklarda buhu yapılamayacağı için onun yerine mentol banyo suyuna damlatılır. Bu şekilde çocuğunuzun nefes yolu açılır ve rahatlama sağlanmış olunur.  Evde hazırlanmış kırmızı soğan şurubu da oldukça faydalıdır. Bu şurubu hazırlamak için kuru soğan ve kırmızı soğandan 2-3 dilim kestikten sonra bir kâseye alıp üzerine bal ekleyin. 12-15 saat arası dinlendikten sonra şurup kıvamına gelmiş olacaktır. Bu şurubu günde 3-4 kez çocuğunuza birer kaşık olarak verin.

Sütün içine katacağınız yarım tatlı kaşığı zerdeçal ve zencefil günde iki kez verdiğinizde oldukça etkili olacaktır.

CATEGORIES
TAGS
Share This

COMMENTS

Wordpress (0)