Saç Çıkarma Yöntemleri

0
366
Okuma

 

Kadınların en büyük silahları nedir derseniz elbette büyüleyici bakışları ilk sırda yer alırken, ikinci sırada da saçlarıdır diye cevap alabilirsiniz. İşte madem saçlar güzelliğin bu denli tamamlayıcısı, ipeksi, ışıldayan saçlara sahip olmak da bir bayanın en büyük gururudur hani. Günümüzdeyse gerek jel, jöle, krem, şampuan gibi kimyasal saç ürünleri gerekse de fön, maşa gibi uygulamalar saçları bitirip, tüketmeye, kırılarak tel tel dökülmelerine yetiyor da artıyor desek yeridir. Stres ve sıkıntılar da cabası elbette. Bu durumda da saçları besleyerek güçlendirmek kaçınılmaz oluyor.

Saçları Gürleştirmek İçin Neler Yapabilirsiniz?

Öncelikle bu konuda seçtiğiniz şampuanları ya da nemlendirici kremleri hatta saç solüsyonlarını mümkün olduğu kadar kimyasallardan uzak olan natürel içerikli bitkisel ürünlerden seçerseniz minimum zarar görmüş olursunuz. Öte yandan maşa ya da fön uygulamalarını en düşük sıcaklılarda ve minimal periyodlarla kullanmanız önerilir.

Saç çıkartmak için ne yapılabilir

Yine saçlarınızı nemlendirici sürdükten sonra kurutmadan nemli halde aralıklı dişli fırçalar ya da taraklarla tararsanız dökülmeyi ve kırılmayı minimal seviyeye indirmiş olursunuz. Yine kökten çıkan taze saçlara yer açmak ve sağlıklı uzun saç tellerinin güçlerinin emilmemesi için saçları belirli periyodlarla kestirmeli, kırıklarını aldırmalı ve seyreltmelisiniz.

Saçımı Nasıl Gürleştirebilirim

Saç Gürleştiren Kürler

1 – E, B, D vitaminleri içeren gıdalarla beslenmeli ve bu vitaminleri içinde barındıran şampuanlardan ya da nemlendiricilerden kullanmalısınız. Zira saç dökülmeleri ekseriyetle bu vitaminlerin eksikliklerinden doğmaktadır.

2 – Yine geceden saf zeytinyağı furiksyonu ile saç diplerinize masaj yapmalı ve saçlarınızı streç filmle gece boyu sararak yatabilirsiniz.

3- Tarçın Kürü

2 kaşık ılık zeytinyağı, 1 kaşık toz tarçını karıştırarak saç diplerine sürün, etkiyi güçlendirmek için bu saç maskesine 1 kaşık bal da ekleyebilirsiniz.

4 – Dilerseniz aktardan hazır olarak aldığınız tarçın yağı ile de saça masaj yapabilirsiniz.

5 – Yine yumurta, bal, birer avuç kekik ve biberiye karışımı şeklinde hazırladığınız maskeyi de gece yatmadan saç diplerine uygulayabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here